KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 17223309
nr 1722 3309
Carl Axel Krawe
(1886-1943), Sverige
Etsningar, 2 st, Signerad, daterad -24, Bad, yttermått inklusive ram: 47x33 ca
Kondition: fuktskador
Carl Axel Krawe, svensk målare och tecknare född 1886, död 1943.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 september 2025
kl 20:33:41
4/9 21:46:35
300 kr
8/9 19:02:37
Carl Axel Krawe
Läs mer om Carl Axel Krawe